«Хороші новини від мера» – міський голова Дніпра пропозиціонер Борис Філатов розповів про чергові перетворення в місті

В розпал інформаційної напруги продовжуємо нашу традиційну рубрику, написав на своїй сторінці у Фейсбуці співзасновник ПП «ПРОПОЗИЦІЯ». І озвучив три ключові новини для дніпрян.

Найперше міський голова розповів про пілотний проект вільного вибору страв в місцевій школі №1, який отримав лише схвальні відгуки як від учнів, так і від батьків:

«Все влаштовано дуже просто: кухарі готують дітям молодшої школи по три варіанти гарнірів, салатів, м’яса та риби. Тож малюки можуть обрати саме те, що їм ближче за смаком. При цьому всіх нових норм дотримано, а обладнання і процес виготовлення відповідає міжнародним стандартам НАССР».

Філатов додав, що цей досвід буде застосовано і в інших школах Дніпра. Для цього місцева влада вже працює з профільними міністерствами для отримання відповідних субвенцій. Втім незалежно від цього влада міста буде модернізовувати харчоблоки та обладнання за рахунок місцевого бюджету.

По-друге, Дніпро заходить в масштабну програму модернізації вуличного освітлення. Європейський інвестиційний банк дає на це місту 18,6 млн євро. Борис Філатов нагадав, що це було його пріоритетним завданням, і з початку каденції нинішнього мера світло з’явилось там, де його ніколи не було. Комунальники будуть замінювати старі електроопори, встановлювати світлодіодні лампи, а також впроваджувати регулювання яскравості світла в залежності від погодних умов. Таким чином громада щороку може економити десятки мільйонів гривень.  

«Тому що чим більше на вулицях світла, тим менше всілякої нечисті. І настрій у людей кращий. Особливо, коли від цього ще й не страждає міський бюджет. А взагалі, як ви, напевно, вже помітили, світлові проекти і рішення стають візитівкою Дніпра. Вулиці Короленка, Яворницкого, інсталяція Dnipro Light Flowers отримали визнання світових експертів світлового дизайну», – резюмував міський голова-пропозиціонер.

Ще одна новина пов’язана з термомодернізацією міста. Слідом за інформацією про реконструкцію 98 шкіл, дитсадків і амбулаторій, в Дніпрі продовжать утеплювати і багатоквартирні будинки. Зокрема, 200 об’єктів буде оновлено спільно з обласною адміністрацією за рахунок держбюджету в рамках програми Президента «Велике будівництво».

«Це синергія, якої нам вдалося досягнути на прикладі багатоповерхівок, які місто почало утеплювати ще на початку моєї першої каденції. В умовах газового шантажу Росії і високих тарифів ця робота має величезне значення. Крім того, оновлення фасадів якісно змінює вигляд міста», – підкреслив Борис Філатов.

Нагадаємо, ПП «ПРОПОЗИЦІЯ» ставить за мету побудувати ефективну систему місцевого самоврядування, що стане самостійною гілкою влади та однією з найважливіших складових держави. Адже сьогодні люди із професійною позицією сконцентровані саме в органах місцевого самоврядування. І в умовах децентралізації саме на них щоденно лежить розв’язання актуальних місцевих проблем правопорядку, підприємництва, медицини, освіти, екології, створення комфортного середовища проживання для жителів сіл, селищ, містечок і великих українських мегаполісів.