Поряд із промоцією України у світі у кіновиробництві держава має орієнтуватись на глядацький попит та касовість – пропозиціонер Антон Андрієнко


У 2020 р на держпідтримку кіно було спрямовано понад 440 млн грн. Втім касові збори за рік склали менше 10% відсотків від цієї суми. А все через те, що Держкіно зосереджується переважно на промоції України у світі.


“Хочеться як краще, а виходить щось не дуже цікаве світу, яке максимум подивляться в Україні. І це в той час, коли багато українців працюють в Голівуді. У є непогані сучасні кінороботи. «Перші ластівки» – це чудовий серіал. Але треба рівнятися на ще якісніші речі. Приміром, британо-американський серіал «Чорнобиль» від НВО, можна сказати, сколихнув світ. Вони показали ту правду, яку не показали українці, і проілюстрували нашу історію краще, ніж ми. Держава має вкладати гроші не лише в кінопромоцію України у світі, а й орієнтувалася на глядацький попит і касовість. А ще створити умови для наших кіностудій: податкові пільги і кредити” – депутат Дніпропетровської міської ради від ПП “ПРОПОЗИЦІЯ” Антон Андрієнко.