Як взяти цікаве інтерв’ю у королеви?

«Сьогодні до Дніпра завітала королева. У вас є можливість провести ексклюзивне інтерв’ю з нею», – з цих слів почався майстер-клас «Мистецтво інтерв’ювання», що проходив 19 листопада за участі журналістів та медіа-спеціалістів у рамках освітнього проєкту «Розвиток медіа Дніпропетровщини» Дніпропетровської обласної держадміністрації.

Учасники майстер класу граючі ролі журналістів, підприємців, пенсіонерів, робітників та інших, отримали можливість у змодельованому просторі покращити свої навички підготовки до інтерв’ю та дослідити увесь цикл створення медіапродуктів, подивитися на нього очима різних аудиторій, представників різних соціальних груп з різними інтересами та моделями поведінки. У цьому їм допомагали і ділилися методиками Андрій Кашпур, PhD, голова ReputationLab Ukraine та Дмитро Хопта, голова Центру Громадянської Освіти.

В інтенсивному форматі роботи журналісти мали пройти увесь цикл: переконати прес-службу «королеви», що саме вони мають отримати можливість взяти інтерв’ю, підготуватися та провести саме інтерв’ю, оперативно видати в «ефір» – презентувати іншим учасникам майстер-класу готовий медіапродукт та отримати від них відгуки.

«Методика моделювання дає можливість випробувати свої професійні навички. Але, найголовніше, подивитися на свою роботу очима різних аудиторій. Тобто краще зрозуміти, яку історію, кому та як ти маєш розповісти», – коментує Андрій Кашпур, якій має досвід проведення кількох сотень інтерв’ю з різними людьми: від фермерів до відомих політиків та бізнесменів.

«По-справжньому цікаве інтерв’ю народжується тоді, коли це розмова двох людей, а не двох функцій. Ми всі постійно граємо ролі й за масками цих ролей зазвичай не видно людини. А кому цікава розмова двох функцій? Кому цікаві стандартні питання та стандартні відповіді? Людям цікаво дізнатися від інших щось людяне, корисне. І шлях до цього простий та складний водночас – щиро цікавитись своїм співрозмовником», – відкриває головну професійну таємницю Дмитро (Мітя) Хопта – людина, яка сама провела сотні інтерв’ю та підготувала до них інших.

«Майстер-клас пройшов на одному диханні. Цікава форма подачі дала можливість відчути себе в новій ролі. Моделювання ситуацій з реального життя змушує виходити з зони комфорту та розширювати кордони. Окрема подяка модераторам за нові знання та яскраві емоції», – ділиться враженнями Інна Хохрякова, помічник заступника голови Дніпропетровської обласної ради.

Майстер-клас продовжив семінари, які відбулися  напередодні 17 та 18 листопада, спеціально підготовлені для журналістів та медіа-менеджерів Дніпропетровщини, під час яких досліджувались та опрацьовувались питання інформаційної гігієни, трансформації моделей комунікацій та медіабізнесу.

Продовженням стали майстер-класи з майстерності презентацій та подолання кризи.