Меморандум про ціну на газ – це справедливий розподіл відповідальності між громадами, урядом та Президентом – співзасновник ПП «ПРОПОЗИЦІЯ» Андрій Райкович

Міський голова Кропивницького та співзасновник партії «ПРОПОЗИЦІЯ» Андрій Райкович прокоментував домовленості, досягнуті під час Конгресу місцевих і регіональних влад, які допоможуть забезпечити опалювальний сезон та виконання міських програм розвитку.

Виконання укладеного меморандуму дасть можливість місцевому самоврядуванню, міським головам, президенту та кабінету міністрів мати спільну відповідальність за теплоенергетику. Ідеться про конкретні послідовні кроки, хто і що повинен робити, зазначив мер-пропозиціонер. Громади не повинні підвищувати тарифи на послуги комунальних підприємств для населення. Для них буде стабілізована ціна на газ, зняті додаткові фінансові навантаження, зроблені заліки зобов’язань із різниці в тарифах, накопичених протягом півтора десятка попередніх років.

«Урядом уже передбачене підвищення на 4% частки податку на доходи фізичних осіб, яка залишатиметься на місцях. Для Кропивницького це в межах 80 мільйонів додаткових надходжень. Що дуже важливо: у договорах, які раніше уклало місцеве комунальне підприємство «Теплоенергетик» з «Нафтогазом», передбачена попередня оплата за газ. Президент переконав «Нафтогаз» в недоцільності застосування таких важелів. Попередньої оплати не треба, і це також вивільняє місцеві бюджети. Крім того, меморандумом передбачається відсутність штрафних санкцій «Нафтогазу». Нам виділені ліміти на газ для населення, достатні для проходження опалювального сезону», – запевнив Райкович.

Зрозуміло, що меморандум – ще не регуляторний акт, не Закон України. Але в ньому сформульовані головні принципи, додав він. Важливо, що до підготовки документу залучили представників міст, президію Конгресу: міського голову Львова Андрія Садового, очільників Дніпра та Житомира, співзасновників партії «ПРОПОЗИЦІЯ» Бориса Філатова і Сергія Сухомлина, виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана.

«Я також глибоко вдячний Президенту за те, що він долучився до цих питань і взяв їх під особистий контроль. Інакше ми б не пройшли опалювальний сезон без політики, влізли б у взаємні звинувачення. А найголовніше – «посадили» б повністю міський бюджет, провалили б виконання міських програм», – резюмував один із лідерів «ПРОПОЗИЦІЇ» Андрій Райкович.