Пам’ятні місця Дніпропетровщини. Центр народного мистецтва «Петриківка»

Селище Петриківка, що на Дніпропетровщині, славиться своїм давнім розписом, що пройшов крізь століття. 

З 1998 року тут функціонує центр народного мистецтва «Петриківка», яким з того часу опікується народний художник України Андрій Пікуш. Наразі центр є творчим головним осередком петриківського розпису та об’єднує більш ніж 40 провідних майстрів з Петриківки, серед них, станом на 2011 рік, 25 членів Національної спілки художників України та 7 заслужених майстрів народної творчості України.

Саме тут  знаходяться майстерня та кращі експонати петриківського розпису, а майстри продовжують створювати унікальні роботи, з використанням не тільки різних технік розпису, а й різних матеріалів. 

Дивовижним орнаментом вкривається посуд, скриньки, меблі та іграшки. Кожен малюнок тут є унікальним та більш ніде не повторюється. Стилізовані рослини та тварини використовують для розпису стін, кераміки, паперу та дерева. Кожен охочий може відвідати один з майстер-класів та спробувати створити власну роботу. 

Саме з початку 90-х приголомшливою красою петриківського розпису змогли насолодитися за кордоном. Польща, Німеччина, Франція, Канада, США, Японія та ще більш ніж 50 країн з захопленням дивились на експонати під час художніх виставок.  Завдяки відкриттю центру народного мистецтва «Петриківка», розпочався шлях петриківського розпису до визнання та внесення його до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО у 2013 році.