Як розв’язати проблему водопостачання трьох громад Нікопольського району, вирішували на 12 позачерговій сесії Марганецької міської ради

12 травня депутат обласної ради від ПП «ПРОПОЗИЦІЯ» Андрій Мороз відвідав 12 позачергову сесію Марганецької міської ради.

Головним питанням, яке розглядалося під час сесії, була заборгованість Марганецького водоканалу та шляхи розв’язання цієї проблеми.

Про фінансовий стан та заходи з погашення боргів підприємства звітував депутат Марганецької міської ради від ПП «ПРОПОЗИЦІЯ», керівник водоканалу Валентин Ваданов.

За його словами загальна сума заборгованості сягає 100 млн грн, половина цього боргу збереглась ще з часів передачі підприємства на баланс міської ради.

З початку року керівництвом водоканалу була запроваджена низка заходів з оптимізації роботи підприємства, й вже у квітні воно вийшло на рівень беззбитковості. Так, були оновлені тарифи, скорочений штат, вживаються заходи щодо зменшення втрат при транспортуванні води.

«Я, перш за все, закликаю керівництво Томаківської та Мирівської громад знайти бюджетні резерви та консолідувати зусилля задля сумісної ліквідації заборгованості. Також нам потрібно більш жорстко поводити себе з боржниками, аж до відключення від водопостачання. Ще один момент – це лічильники, кожен споживач води має встановити собі лічильник та сплачувати за фактично наданні кубометри. Лише таким чином підприємству вдасться ліквідувати борг, залишити водоканал на балансі міської ради та зберегти адекватні тарифи для населення»,- зазначив пропозиціонер  Валентин Ваданов.

Своє бачення розв’язання проблеми навів й депутат обласної ради від ПП «ПРОПОЗИЦІЯ» Андрій Мороз:

«Я розумію, що без якісної та прозорої комунікації керівників громад буде важко вирішити проблему своєчасної виплати боргів водоканалу. Але громади повинні мати чіткий план дій. Саме це стане запорукою їх плідної співпраці».