Пропозиціонери нагадали про свою вимогу передати екологічний контроль на місця

У соціальній мережі Clubhouse відбулося засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему «Тривалість життя українців. Чому ми відстаємо від світу?». Серед чинників, якій впливають на цей показник, учасники дискусії виділили екологічний фактор.

Пропозиціонер Віктор Коломієць розповів про діяльність місцевої текстильної фабрики “Глобалспецтекс”, на екологічну діяльність якої місцева влада не може вплинути:

“Виробничі цехи цього підприємства розміщуються на відстані 12 метрів від житлових будинків, чим отруюють життя та побут жителів шкідливими викидами від хімікатів для обробки тканин. Фабрика скидає в міську каналізацію понаднормативно забруднені стічні води, не будуючи локальні очисні споруди. Всі звернення до уповноважених екологічних органів від активістів та навіть народних депутатів закінчились відписками чи приписами, які “Глобалспецтекс” не виконав. Водночас керівництво громади теж розводить руками. Адже функцій екологічного контролю, що дозволили б вплинути на підприємство, у нього немає. Тож партія “Пропозиція” наполягає на реалізації власної програмної тези – екологічний контроль і екологічний збір передати на муніципальний рівень”.

Цю ж тезу підхопила і заступниця директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка ПП “Пропозиція” Юлія Дмитрова:

Юлія Дмитрова, заст. директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активіст ПП “Пропозиція”

“Безперечно, це необхідно робити. Бо екологія – чи не головна складова еко-системи, від стану якої залежить тривалість життя українців. Наразі ж місцева влада Дніпра вирішує екологічні питання лише завдяки авторитету міського голови Бориса Філатова. Як це, приміром, сталося торік з заводом «Потоки», який продукував шум і здійснював викиди. Після перемовин за участі міської влади було укладено меморандум про екологічне переоснащення підприємства, який Філатов назвав суспільно-політичним актом добровільного характеру. Адже в місцевого самоврядування немає належних юридичних прав на виконання екологічного контролю. За словами співзасновника партії «Пропозиція», доки центральна влада не передасть місцевому самоврядуванню права на здійснення екологічного контролю, ця проблема в Україні не зрушить з мертвої точки», – нагадала пропозиціонерка.