Реформа пенітенціарної системи має будуватись на гуманізмі і економічній доцільності – пропозиціонерка з Дніпра Ю.Дмитрова

У соцмережі Clubhouse відбулось чергове засідання Клубу ПРОпозиціонерів на тему “Скільки нам коштує утримання в’язнів? І як реформувати пенітенціарну службу?”.

Позбавлення волі для осіб, які вчинили неважкі злочини, – вже серйозне покарання. Тож перебування у в’язниці для них має бути комфортним з повним дотриманням прав людини, як це відбувається у Європі. Своїм баченням розв’язання проблеми під час дискусії поділилася заступник директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка ПП “Пропозиція” Юлія Дмитрова:

«Якщо йдеться про злочини, не пов’язані з посяганням на життя на здоров’я людини – вбивство, зґвалтування і так далі, і сам злочинець не є асоціальною особою, саме перебування за ґратами для нього вже є покаранням. І щоб після виходу з в’язниці він не перетворився на криміналізованого озлобленого члена суспільства, необхідно створити нормальні умови проживання в колонії. Вважаю цілком нормальною ідеєю запровадження платних камер. Таким чином держава зможе не тільки зекономити кошти платників податків, а й заробити».

Пропозиціонерка також запропонувала ретельно проаналізувати систему виправних закладів і докорінно змінити її.

«Моя пропозиція полягає в тому, щоб такі заклади виносити за межі міст, аби не турбувати місцевих мешканців. А великі напівпорожні будівлі, які часом займають левову частку території населеного пункту, виставити на продаж або задіяти якось інакше функціонально. Всі ці заходи допоможуть налагодити ефективну роботу пенітенціарної системи, мета діяльності якої одна – перевиховати, соціалізувати й повернути до нормального життя людину, яка потрапила за ґрати. І держава, як відповідно до програмних засад «Пропозиції» має стати гарантом рівних прав людини, повинна створити умови для цієї реформи», – резюмувала Юлія Дмитрова.