Реформа військкоматів – це лише зміна вивіски і збільшення штрафів – лідер «ПРОПОЗИЦІЇ» Каховки А.Дяченко

Співзасновник партії «Пропозиція» прокоментував створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки замість військових комісаріатів та проаналізував зміни до закону, які дають можливість призову в армію військовозобов’язаних протягом доби.

Законодавчі новації в галузі військової служби, які минулого тижня схвалила Верховна Рада, глобально ситуацію не змінять. До того ж, вони значно звужують права громадян і створюють підґрунтя для зловживань. Про це заявив міський голова Каховки у 2015-2020 рр, а нині голова фракції партії «Пропозиція» у міській раді Андрій Дяченко.

«Так звана реформа військкоматів не змінює їхньої суті – міняється лише вивіска. А от новації щодо резервістів, яких в особливий період можуть призвати на службу впродовж доби, насторожують. По перше, в Україні особливий період триває вже восьмий рік і його межі не визначені. Тож немає запобіжників, що резервістів змусять щороку служити по 10 місяців. По-друге, ми відходимо від принципів контрактної військової служби, до якої так довго йшли. Це матиме негативний вплив на мотивацію йти на професійну службу в армії. Адже після завершення терміну контракту військовослужбовець автоматично зараховуватиметься в оперативний резерв першої черги і  потенційно може бути призваний необмежену кількість разів. По-третє, це заважатиме ефективній соціалізації ветеранів та їхньому працевлаштуванню. Адже роботодавець не буде зацікавлений в працівникові, якого можуть забрати до армії будь-якої миті, тому віддаватиме перевагу фахівцю без військового досвіду», – зазначив депутат-пропозиціонер.

Андрій Дяченко також додав, що посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок та мобілізацію призведе лише до посилення корупційної складової в цій галузі.