Захистити демократію у Марганці

У Марганці демократичний вибір опинився під загрозою
25 жовтня жителі Марганця зробили свій вибір. Вони віддали свій голос за Олену Жадько – кандидата на посаду міського голови від партії «Пропозиція». Але нині демократичний вибір громади опинився під загрозою, бо інші політичні сили розгорнули у місті нечесну боротьбу і скуповували голоси виборців за 200 гривень.


За голос – винагорода


Офіційно – за Олену Жадько як кандидата на посаду міського голови віддала голоси більшість жителів Марганця. Опозиційні сили не зважають на волевиявлення і нечесним шляхом намагаються здобути перемогу. Але «Пропозиція» стала на захист кандидата і жителів Марганця.


«У Марганці зафіксовано ряд порушень виборчого кодексу, серед яких: підвози громадян на дільниці, підкуп виборців, фотофіксація у виборчих кабінках тощо. Так, у першій половині дня на дільниці №120721 затримано виборця, який за грошову винагороду від представника кандидата партії «ОПЗЖ» погодився порушити виборчий кодекс. Поліція зафіксувала інцидент. Також в цей же час на території дільниці №120730 затримано групу виборців, які чекали на винагороду в обмін на підтвердження свого «волевиявлення». Представникам поліції вони надали інформацію щодо підкупу», – наголосив один зі спостерігачів від партії «Пропозиція» на ДВК №120721


Порушенням – правова оцінка


Він розповів подробиці інциденту. Так, 25 жовтня на ДВК № 730, що знаходиться у приміщенні школи№1, він помітив недалеко біля входу підозрілих осіб, які обговорювали теми грошової нагороди за голоси виборців. Також до дільниці приїхало авто марки «Шевроле» помаранчевого кольору, з якого вийшов чоловік. За словами спостерігача, він обговорював щось з цією групою людей і давав їм щось в руки, можливо це була грошова винагорода. Спостерігач від партії «Пропозиція» частково зафільмував ці епізоди.
Чоловік викликав поліцію і написав відповідну заяву. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом підкупу виборців у місті Марганець.


«Прибувши на місце події правоохоронці опитали місцевого мешканця, який пояснив, що коли він перебував на одній із вулиць міста до нього під’їхав автомобіль марки «Шевроле». Водій автівки запропонував проголосувати за одну із політичних партій за 200 гривень та передав чоловіку папір з написом за кого голосувати. За даним фактом поліцією розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму). Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на строк від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років», – коментують у прес-службі ГУНП в Дніпропетровській області.
У політичній партії «Пропозиція» підкреслили, що нині важливо захистити вибір жителів Марганця.