Лідер команди «Пропозиція» у Кам’янському: «Зараз ми бачимо згортання реформи децентралізації!»

Актуальну перед виборами тему – які функції повинен виконувати депутат місцевої міськради – зачіпає глава політичної партії «Пропозиція» в Кам’янському Валерія Гаркуша.

«Працюючи не перший рік у місцевому самоврядуванні, дуже часто стикаюся тим, що жителі міста не розрізняють або не до кінця розуміють статус депутата місцевої ради. Депутати в нашій країні діляться на депутатів Верховної Ради, які отримують зарплату з Державного бюджету і, володіючи великими повноваженнями, пишуть і створюють  закони. А є депутати місцеві – обласні, міські. Це звичайні люди, які мають активну громадянську позицію, але в той же час можуть працювати на підприємствах, займати певні посади, займатися бізнесом. Місцеві депутати не отримують зарплату за свою депутатську діяльність. На громадських засадах (якщо ми говоримо про здорове середовище) – це їхня життєва позиція », – розповідає Валерія Гаркуша.

«Депутат місцевої міськради зобов’язаний знати всі тонкощі свого округу, працювати на ньому, але не так, як це часто можна спостерігати сьогодні. Але давайте звернемо увагу на наше місто. Я переконана, що депутат місцевої ради – це людина, яка повинна жити навіть не просто в місті, а саме в тому районі, де балотується. І в міській раді він представляє інтереси всіх людей, які проживають на певному окрузі. Це людина, яка ходить по тим же тротуарам, їздить по тим же дорогам, живе в такому ж будинку, як люди, які його обирають. І краще знає всі проблеми, які турбують жителів району », – каже Валерія Гаркуша.

Але сьогодні депутатська діяльність на місцях набуває спотвореної форми, впевнена глава партії «Пропозиція» в Кам’янському:

«Депутат – це не той, хто встановлює лавки або дитячі майданчики. Це не слюсар, сантехнік чи маляр. Ні, звичайно ж, якщо є бажання, можливість, час і особисті гроші, якщо людина любить цим займатися – це прекрасно! Але куди важливіше, маючи мандат довіри від людей, прийняти в міській раді таке рішення, щоб такі лавочки або майданчика встановлювало місто за бюджетні кошти (наші з вами податки). І встановлювало їх там, де вони реально потрібні. Або розробити програму, яка б могла забезпечити безперебійний вивіз сміття. Це просто приклади, яких може і повинно бути безліч », – розповідає голова« Пропозиції »Кам’янського.

Валерія Гаркуша відзначає досягнення, які в Кам’янському місцевим самоврядуванням були втілені в першу чергу завдяки реформі децентралізації:

«Хотіла б зазначити, що за останні 5 років в нашому місті дійсно зроблено чимало. Згадайте, як 5 років тому ми вечорами йшли додому з ліхтариками, а зараз не тільки на центральних вулицях якісне освітлення, але і у дворах. Згадайте, як 5 років тому взимку неможливо було виїхати машиною, а зараз чистять від снігу навіть тротуари. Відремонтовано інфраструктурні об’єкти, проводиться благоустрій міста. Все це зроблено завдяки місцевому самоврядуванню і реформі децентралізації. У містах з’явилася можливість залишати частину податків, а не перераховувати їх до Києва, а потім клянчити у міністерств виконання робіт », – звертає увагу політик.

Однак якщо самоврядування не зможе відстоювати інтереси міст (в тому числі, у Верховній Раді), все це може бути дуже швидко втрачено:

«Зараз ми бачимо згортання реформи децентралізації. Прямо центральна влада цього не говорить, але дії і тенденції невтішні. Самостійно місцеві депутати не зможуть вирішити зовсім нічого, якщо не консолідуються в одну силу – партію місцевого самоврядування. І в цьому сила «Пропозиції» – не допустити згортання реформи децентралізації, а продовжити її і розширити. «Пропозиція» – це партія місцевого самоврядування, наше завдання – домогтися, щоб депутати місцевих рад працювали на благо жителів міста. Не перетворюйте депутатів в двірників. Вимагайте захисту своїх інтересів і побачте в міських депутатах друзів, людей, які вас почують, ухвалять рішення в міськраді. У нас є пропозиції для нашого міста, і ми точно знаємо, як посилити місцеве самоврядування! » – підкреслила Валерія Гаркуша.